چاپ کردن این صفحه
%ق ظ، %16 %268 %1394 ساعت %08:%بهمن نوشته شده توسط
منتشرشده در خبرها

تک نوازان نی ارکستر سمفونیک تهران برای اجرای «نی‌نوا» انتخاب شدند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تک نوازان نی ارکستر سمفونیک تهران برای اجرای «نی‌نوا» انتخاب شدند

 

خبرگزاری فارس: تک نوازان نی ارکستر سمفونیک تهران برای اجرای «نی‌نوا» انتخاب شدند

به گزارش خبرگزاری فارس، سیامک جهانگیری به عنوان نوازنده نی اول و حسین خوش‌چهره به عنوان نوازنده نی دوم اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری علی رهبری را همراهی می‌کنند.

ارکستر سمفونیک تهران روز 21 بهمن‌ماه ساعت 21 در تالار وحدت اثر «نی‌نوا» ساخته تحسین شده استاد حسین علیزاده را در قالب جشنوار موسیقی فجر اجرا می‌کند. در اجرای روز 21 بهمن ارکستر سمفونیک تهران، کنسرتو ویلن شماره یک مکس بروخ و همچنین سمفونی «فانتاستیک» اثر هکتور برلیوز برای اولین در ایران اجرا می‌شود.

اجرای زنده «نی‌نوا» اثر مشهور حسین علیزاده توسط ارکستر سمفونیک تهران یکی از اتفاق‌های جذاب جشنواره موسیقی امسال است. سیامک جهانگیری که به عنوان نوازنده نی اول این برنامه انتخاب شده سابقه همکاری دامنه داری با حسین علیزاده دارد. جهانگیری یکی از نوازندگان مطرح موسیقی سنتی است. او تا کنون با هنرمندان شاخص دیگری از جمله کیهان کلهر، علی اکبر مرادی و محمدرضا فیاض هم همکاری داشته است. آخرین اثر منتشر شده از این هنرمند «عشقیم گل» به آهنگسازی حسین علیزاده است.

حسین خوش‌چهره نوازنده جوان که قرار است نی دوم را بنوازد سابقه شاگردی سیامک جهانگیری، محمدرضا فیاض و وارطان ساهاکیان را داشته و در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد نوازندگی در دانشگاه تهران است.

در آلبوم «نی‌نوا» که سال 1362 منتشر شد جمشید عندلیبی به عنوان نوازنده نی حضور داشت. بعد از او هنرمندانی همچون پاشا هنجنی و شهاب فیاض در اجراهای محدودی به عنوان نوازنده نی این اثر را اجرا کردند.

ارکستر سمفونیک تهران روز 21 بهمن ماه ساعت 21 در تالار وحدت «نی‌نوای» حسین علیزاده را می‌نوازد. سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر از 21 بهمن تا 1 اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

خواندن 917 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %05 %555 %1397 ساعت %15:%بهمن
آموزشگاه موسیقی همصدا

آخرین‌ها از آموزشگاه موسیقی همصدا