• میرداماد- تقاطع مدرس (بین بزرگراه راه مدرس و خیابان نفت)- زیر پل- پلاک 360
  • شنبه تا پنجشنبه
%ق ظ، %30 %953 %1394 ساعت %01:%بهمن نوشته شده توسط
منتشرشده در خبرها

ارکستر ملی با فرهاد فخرالدینی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ارکستر ملی با فرهاد فخرالدینی
ارکستر ملی با فرهاد فخرالدینی
ارکستر ملی با فرهاد فخرالدینی

پس از آنکه ارکستر ملی نخستین اجرای خود در جشنواره امسال را به صورت رهبری مهمان چکناواریان به روی صحنه برد اینبار شاهد بازگشت فخرالدینی به صحنه خواهیم بود.

ارکستر موسیقی ملی ایران در سال 1377 به همت فرهاد فخرالدینی تأسیس شد. اولین اجرای این ارکستر به رهبری فرهاد فخرالدینی و آواز محمدرضا شجریان، با حضور 93 نوازنده، به مدت چهار شب و با استقبال بیست هزار نفر از علاقه‌مندان به موسیقی در باغ ‌موزه چهلستون در تیرماه سال ۱۳۷۷ به اجرا درآمد. در آن شب بزرگان موسیقی ایران از جمله حسن کسایی، شاهزیدی، فریدون مشیری و علی تجویدی به عنوان مهمانان افتخاری حضور داشتند. یک سال بعد این گروه ارکستر، اجراهای خود را علاوه بر تهران، در شهرستان‌ها نیز گسترش داد.

فرهاد فخرالدینی از سال 1377 تا 1388 رهبر ارکستر موسیقی ملی ایران بود که در آن تاریخ از سمت خود استعفا داد و مجدداً امسال به این عنوان بازگشت. فخرالدینی نوازنده، آهنگساز، پژوهشگر و مدرس موسیقی بوده و نقش مهمی در موسیقی کشورمان داشته است. او در زمینه‌ی موسیقی از همکاری حسین دهلوی، مصطفی پورتراب، احمد پژمان، روح‌الله خالقی، جواد معروفی، مرتضی حنانه، فریدون ناصری برخوردار گردیده و شاگردان زیادی داشته است. فخرالدینی یک‌بار دیگر ارکستر موسیقی ملی را در جشنواره موسیقی فجر رهبری خواهد کرد.

خواندن 1190 دفعه آخرین ویرایش در %ب ظ، %05 %555 %1397 ساعت %15:%بهمن
  • تهران- میرداماد- تقاطع مدرس (بین بزرگراه راه مدرس و خیابان نفت)- زیر پل- پلاک 360
  • تماس با ما

    22270471-2

  • مدیر مسئول

    مسعود اصغرنژاد

مطالب تازه

  • 1
Copyright Hamseda Academy © 2013-2021 All Rights Reserved
طرااحی و مدیریت سایت: رضا کلانتری